Inteligentní domy

V rámci instalace inteligentních domácností jsme se rozhodli pro systém od firmy Loxone. Tento systém je velice otevřený. Nemusí se zde používat různé drahé originální příslušenství. Velký důraz klademe na řízení topení, větrání a chlazení domu. Jako elektrikářská firma, která umí dělat dobře svůj obor jsme se museli rozhodnout zda budeme spolupracovat s topenářskou firmou a dát na jejich klasický přístup k topenářskému řemeslu, nebo sami angažovat topenářského specialistu v rámci firmy. Rozhodli jsme se pro druhou variantu s tím, že inteligentní dům musí být nejen inteligentní, ale hlavně úsporný, aby se svému majiteli peníze vložené do technologií vracely za uspořené energie. A jak je známo nejvíce stojí otop a ohřev vody. Takže další logický krok byl úsporný a přitom cenově příznivý zdroj tepla pro dům, ohřev vody, případně pro bazén. Nejlepším řešením tohoto zdroje je dnes tepelné čerpadlo, jako srdce celého systému. Při využití Loxone spolu s tepelným čerpadlem, regulací teploty v jednotlivých místnostech a podlahového vytápění lze dosáhnout vyznamných úspor za platby energií.

 

Výhody inteligentního řízení domácnosti:

Klíčové je, aby domácnost správně fungovala v rámci technického vybavení. Většina výrobců topení, chlazení, stínících, zabezpečovacích a kamerových systémů nabízí ovládání přes různé aplikace. Pokud však nejsou vzájemně propojené nic jiného se nestane. Při propojení technického vybavení domácnosti nejenže dojde k úspoře financí při nákupu a instalace tohoto vybavení, ale jednotlivé technologie spolu mohou spolupracovat při úspoře energií a zabezpečení domácnosti.

Např. při odchodu z domova lze jedním dotykem dům zabezpečit, zatáhnout žaluzie, snížit teplotu topení či vypnout klimatizaci. Díky propojení topení, chlazení a žaluzií tak lze maximalizovat v zimě tepelné zisky a v létě udržovat v domácnosti příjemné klima.

 

 

Kontrola a ovládání - dohled a ovládání celého domu kdykoliv a odkudkoliv na světě
Bezpečí - přehled o zakódování, vypnutí elektrických okruhů, dohled nad dětmi
Úspora - regulace topení a chlazení, vypínání nepotřebných spotřebičů, automatika osvětlení
Komfort - nastavení automatických činností, centrální ovládání celého domu
Design - kombinace osvětlení na jedním dotekem, efektové režimy a scény LED osvětlení

Jsme Loxone partneři.

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení